Hoppa till sidans innehåll

2005-2006


Mavala Trofén Ung A 2/10
Lina Betulander 6/15

DM Ung12A 8-9/10
Lina Betulander 13/24

Stockholm cup 1 ENEBYBERG15-16/10
KL 4
Sofia Schönber 6/16
KL 5
Elin Westerlund 4/10

Stockholm cup 3 Älta 26-27/11
Klass 10

Lina Betulander 11/20

LINNE CUPEN UPPSALA 26-27/11
KL 1
Hanna Korhonen 5/14
Linn Ståhl 6/14
KL 4 C:2
Elin Westerlund 4/15
KL 4 C:4
Sabina Lagerqvist 4/15

Stockholm cup 4 ÖSTERSKÄRET ÖSTERÅKER 17-18/12 Ä
Klass 1
5/12 Astrid Feichter
6/12 Penny Ljunggren
Klass 4
1/15 Sabina Lagerqvist
Klass 5
8/15 Anna Halfar
Klass 2
9/16 Agnes Westerlund
11/16 Hanna Korhonen

TUNA CUP VALLENTUNA 5-6/1
Klass B miniorer
2/6 Linn Ståhl
3/6 Agnes Westerlund
Klass Ung C
2/10 Sabina Lagerqvist

ÄLTA CUPEN 15/1
Klass födda -93
10/10 Sabina Lagerqvist
Klass födda -95
12/13 Sofia Schönberg
Klass födda -96 och senare totalt 8 st
1. Agnes Westerlund
5. Penny Ljunggren
6. Hannah Westander
8. Ariana Dahlberg

Stockholms cup 5 Torvalla Trofén 21-22/1
Klass 1 totalt 15 st

6 ARIANA DAHLBERG HKK
6 STINA WESTERLUND HKK
6 ASTRID FEICHTER HKK
6 PENNY LJUNGGREN HKK
6 HANNA WESTANDER HKK
Klass 2 totalt 18 st
6 AGNES WESTERLUND HKK
8 LINN STÅHL HKK
13 HANNA KORHONEN HKK
Klass 4A totalt 18st
1 SABINA LAGERQVIST HKK
3 SOFIA SCHÖNBERG HKK
Klass 4B totalt 13 st ej Stockholms cup
6 ELIN FRANSSON HKK
6 SARA SOLTANI HKK
6 AMANDA JEHRLANDER HKK
Klass 5 totalt 14 st
2 ELIN WESTERLUND HKK
3 ANNA HALFAR HKK
4 NADIA LAMNIAI HKK
6 ANASTASIA HEINONEN HKK

DASK DANDERYD 11-12/2
Klass 1 Minior C

2/13 Penny Ljunggren
4/13 Hannah Westander
4/13 Astrid Feichter
4/13 Stina Westerlund
Klass 2 Miniorer B
9/9Shelale Tadjkarimi
Klass 3A Ung 12C
4/9Elin Fransson
Klass 3C Ung 12C
2/9 Lisa Westerlund
4/9 Elin Rambäck
Klass 5 Ung 14C
3/11Anna Halfar
4/11Nadia Lamniai
4/11Anastasia Heinonen

ENKÖPINGS PIRUETTEN 11-12/2
Min C

1/9 Hanna Korhonen
2/9 Linn Ståhl
Ung C:2
3/12 Sabina Lagerqvist
6/12 Nadia Lamniai
Ung C:3
4/12 Elin Westerlund
4/12 Amanda Jehrlander

SMESKÄRET ESKILSTUNA
Klass Ung 1

4/11 Amanda Jehrlander
Klass Ung 3
4/10 Elin Westerlund
4/10 Jonna Axelsson
Klass Ung 4
1/11 Sabina Lagerqvist
4/11 Anna Halfar

SSK CUP SÖDERTÄLJE
Klass Min C

1/12 Hanna Korhonen
2/12 Linn Ståhl
Klass Ung C1
4/12 Lisa Westerlund
4/12 Elin Fransson
Klass Ung C3
1/10 Sabina Lagerqvist
4/10 Anastasia Heinonen
4/10 Amanda Jehrlander

STOCKHOLM CUP FINAL
Klass 1

Penny Ljunggren 4/11
KL 4
Sabina Lagerqvist 4/12
Sofia Schönberg 6/12
KL 5
Anna Halfar 6/10
Elin Westerlund 6/10
Nadia Lamniai 6/10

VÅR CUPEN UPPSALA
Klass 8 C:4

6/14 Lisa Westerlund
Klass 8 C:2
1/13 Sabina Lagerqvist
Klass Minior C
5/12 Linn Ståhl
6/12 Hanna Korhonen
Klass 8 C:1
2/11 Nadia lamniai
3/11 Anna Halfar

Hans Lindhs trofé Debs A Girls 31/3
6 av 13 Lina Betulander SWE

KM 2006

Klass 1
1. Jaqueline Lindblom
2. Linda Renner

Klass 2
1. Matilda Iwanowski
2. Saga Ring
3. Emmie Grandin

Klass 3
1. Melinda Gustafsson
2. Jocelyn Bringardello/Nathalie Gustafsson
3. Hannah Molin
4. Cia Sandberg
4. Maria Fernanda
4. Ivana Stevanovic
4. Noshin Latif
4. Beatrice Ahl
4. Daniella Kristi

Klass 4
1. Julia Lidbom
2. Daniela Lindenblad
3. Saga Berg
4. Sanna Henriksson

Klass 5
1. Kia Sundborg
2. Victoria Mattsson
3. Lovisa Vilén

Klass 6
1. Hannah Westander
2. Penny Ljunggren
3. Astrid Feichter
4. Ariana Dahlberg
4. Stina Westerlund

Klass 7
1. Agnes Westerlund
2. Hanna Korhonen
3. Shelale Tadjkarimi

Klass 8
1. Sofia Schönberg
2. Sabina Lagergvist
3. Amanda Jehrlander
4. Sabrina Estupinan-Ramirez
4. Elin Fransson
4. Elin Rambäck
4. Sara Soltani
4. Lisa Westerlund

Klass 9
1. Lina Betulander
2. Elin Westerlund
3. Anna Halfar
4. Nadia Lamniai

Klass 11 artistisk åkning
1. Agnes Westerlund
2. Sabina Lagerqvist
3. Astrid Feichter
4. Sofia Holmström/ Sofia Schönberg
5. Jocelyn Bringardello
6. Stina Westerlund
6. Hanna Korhonen
6. Lisa Westerlund
6. Elin Westerlund
6. Nadia Lamniai
6. Daniella Kristi
6. Natalie Gustafsson
6. Maria Fernanda
6. Cia
Uppdaterad: 2011-05-14 22:12
Skribent: Reijo Korhonen

 Länk till HaningeKK:s sida på FB

 

Klickbara länkar till hemsidan för Haninge KK Sponsorer


ICA Maxi i Haninge

 

 

 

 

 

 

Folkfrisörer i Sthlm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plats för reklam

Kontakta styrelsen

Postadress:
Haninge KK - Konståkning
Box 98
13622 Haninge

Besöksadress:
Ingen
13622 Haninge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info