Hoppa till sidans innehåll

2006-2007


 

 

Resultat KM 2007

Klass 1
1. Hilda von Bahr
2. Elvira Bergström
3. Camilla Vipman
4. Jacob Bering
4. Alexandra Waleij
4. Daniel Zanders
4. Victoria Atak

Klass 2
1. Julia Köhl
2. Linnea Eklund
3. ?
4. Alicia Carlsson
4. Saga Carlsson
4. Nina Echeverra
4. Emmie Grandin
4. Jacqueline F Heidari
4. Mathilda Sääf
4. Ebba Ståhl
4. Andrea Banjac

Klass 3
1. Sandra Nicolic
2. Maria Banjac
3. Josephine Bering
4. Ida Mårtensson

Klass 4
1. Linnea Wallin
2. Ivana Stevanovic
3. Agnes Sabel
4. Hanna Mohlin

Klass 5
1. Julia Lidbom
2. Kia Sundborg
3. Jocelyn Bringardello
4. Danijela Krstic
4. Saga Berg
4. Beatrice Ahl
4. Daniela Lindenblad

Klass 6
1. Hanna Korhonen
2. Agnes Westerlund
3. Penny Ljunggren
4. Astrid Feichter
4. Ariana Dahlberg
4. Hannah Westander
4. Linn Ståhl

Klass 7+8
1. Sabina Lagerqvist
2. Amanda Jehrlander
3. Elin Rambäck

Klass 9
1. Hanna Korhonen
2. Julia Lidbom
3. Agnes Westerlund
4. Jocelyn Bringardello
4. Astrid Feichter
4. Sabina Lagerqvist
4. Amanda Jehrlander
4. Beatrice Ahl
4. Danijela Krstic

 

EIF Piruetten Stockholms cup 1 14-15/10
Klass 12 Min C totalt 7st
1 Hanna Korhonen
2 Penny Ljunggren
4 Hannah Westander
4 Linn Ståhl

Klass Ung 13C totalt 13 st
2 Sabina Lagerkvist
5 Sofia Schönberg
7 Elin Rambäck

ÖKK Trofén i Örebro 4 nov
Klass Miniorer 1 totalt 16st
1 Astrid Feichter
2 Ariana Dahlberg
3 Penny Ljunggren
9 Hannah Westander

Klass Miniorer 2 totalt 12st
7 Linn Ståhl
7 Hanna Korhonen

Klass Miniorer 4 totalt 11st
3 Agnes Westerlund

Klass Ungdom C1 totalt 16 st
3 Sofia Schönberg
9 Elin Rambäck

Klass Ungdom C2 totalt 14 st
1 Sabina Lagerkvist
8 Amanda Jehrlander

Linnécupen i Uppsala 17-19 november
Klass Minior A totalt 6s
t
4 Agnes Westerlund

Klass Minior B1 totalt 16st
8 Linn Ståhl

Klass Minior B2 totalt 16st
2 Hanna Korhonen
7 Astrid Feichter
8 Hannah Westander
8 Ariana Dahlberg

Klass Minior B3 totalt 13st
1 Penny Ljunggren

Klass Ungdom B2 totalt 17 st
11 Sofia Schönberg
15 Amanda Jehrlander

Klass Ungdom C1 totalt 13 st
1 Sabina Lagerkvist

Klass Ungdom C3 totalt 14 st
8 Elin Ranbäck

 

Sme'skäret i Eskilstuna 25-26 november
Klass Minior C1 totalt 15 st
3 Penny Ljunggren

Klass Minior C2 totalt 14 st
2 Ariana Dahlberg

Klass Minior B2 totalt 11 st
6 Hannah Westander

Klass Minior B3 totalt 11 st
6 Hanna Korhonen
6 Linn Ståhl

Klass Ungdom C5 totalt 12 st
1 Sabina Lagerkvist

Klass Ungdom B totalt 16 st
9 Amanda Jehrlander

Stockholms cup 2 i Älta 2-3 december

Klass 1 totalt 15 st
15 Agnes Westerlund

Klass 2 totalt 26 st
22 Sofia Schönberg

Klass 11 totalt 17 st
4 Hanna Korhonen
6 Astrid Feichter

Klass 12 totalt 9 st
3 Ariana Dahlberg

 

Älta Cupen 14 januari

Klass Min A totalt 8 st
7 Agnes Westerlund

Klass Min B totalt 16 st
3 Hanna Korhonen
6 Astrid Feichter
6 Ariana Dahlberg
6Linn Ståhl

Klass Min C tatalt 7 st
1 Hannah Westander
2 Penny Ljunggren

Klass Ungdom B totalt 6 st
4 Sabina Lagerkvist
6 Sofia Schönberg

Klass Ungdom C totalt 10 st
3 Amanda Jehrlander

Promotor plaketten i Åkersberga 20-21/1
Stockholms cup 3
Klass Miniorer B totalt 14st
1 Hanna Korhonen
8 Ariana Dahlberg

Klass Miniorer C totalt 13st
1 Penny Ljunggren

Klass Ungdom 13 C totalt 18st
7 Amanda Jehrlander

Klass Ungdom 13 B totalt 7st
4 Sabina Lagerkvist

DASK-tävlingen 2007 10-11 februari
Minior C total 16 st
1 Penny Ljunggren

Ungdom B totalt 4 st
1 Sabina Lagerkvist

Ungdom 13C Yngre totalt 13 st
7 Elin Rambäck

Ungdom 13C Äldre totalt 14 st
3 Amanda Jehrlander

BooCupen 2007 17-18 februari
Stockholms cup 4

Ungdom 13 B total 16 st
10 Sabina Lagerkvist
14 Amanda Jehrlander

Isprinsessan 24-25 februari
Klass Minior C 8 st
2 Hannah Westander

Klass Minior B yngre 10 st
2 Astrid Feichter
3 Penny Ljunggren

Klass Minior B äldre 9 st
4 Hanna Korhonen
5 Linn Ståhl
5 Ariana Dahlberg

Ungdom 13 C yngre 10 st
6 Elin Ranbäck

Ungdom 13 C äldre 9 st
1 Sabina Lagerkvist
2 Amanda Jehrlander

Tyresö Cupen 2007 3-4 mars
Klass Minior C yngre 11 st
2 Hannah Westander

Klass Minior C äldre 13 st
2 Penny Ljunggren

Klass Minior B yngre 14 st
7 Ariana Dahlberg

Klass Minior B äldre 13 st
1 Hanna Korhonen
7 Linn Ståhl

Klass Ungdom B 6 st
2 Sabina Lagerkvist

Rejmes Cup i Örebro 11/12 mars
Klass Minior B
1 Hanna Korhonen

Klass Ungdom B 13
4 Sabina Lagerkvist

Uppdaterad: 2011-05-14 22:12
Skribent: Reijo Korhonen

 Länk till HaningeKK:s sida på FB

 

Klickbara länkar till hemsidan för Haninge KK Sponsorer


ICA Maxi i Haninge

 

 

 

 

 

 

Folkfrisörer i Sthlm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plats för reklam

Kontakta styrelsen

Postadress:
Haninge KK - Konståkning
Box 98
13622 Haninge

Besöksadress:
Ingen
13622 Haninge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info