Hoppa till sidans innehåll

2008-2009


Tävlingsresultat 2008-2009

 

MavalaTrofén 2008
Junior A  Malou Lundqvist 2
Ung A15  Linda Matson 8
Ung B     Sabina Lagerqvist 1
Ung B     Hanna Korhonen 9

 

EIF Piruetten
Ung A15 Linda Matson 9/11
Ung B13 Agnes Westerlund 1/16
Ung B15 Sabina Lagerqvist 1/13


DM Stockholm 2008
Junior A   Malou Lundqvist 9/18 
Ung 15A  Linda Matson9/23

LM Stockholm 2008
Junior A Malou Lundqvist 9/13 
Ung 15  Linda Matson 10/17

Västeråspiruetten
Minior C Linnea Wallin 4/9
Ung C4  Linn Ståhl 2/13
Ung C4  Astrid Faeichter 3/13
Ung C4  Elin Rambäck 7/13
Ung B1  Hanna Korhonen 2/11
Ung B2  Sabina Lagerqvist 2/12

Djurgårdsspiruetten
Minior C Linnea Wallin 2/16
Minior C Beatrice Ahl 9/16
Ung 13C Linn Ståhl 1/14
Ung 13C Astrid Faeichter 5/14
Ung 13C Daniella Lindenblad 6/10
Ung 15C Elin Ranbäck 4/16

Älta trophy
UNG 13B Agnes Westerlund 2/18
UNG 13B Hanna Korhonen 8/18
UNG 15B Sabina Lagerqvist 4/12

LKF trofen Linköping
MIN B Linnea Wallin Delad 9
UNG 13C Linn Ståhl 4/16
UNG 15C Elin Rambäck 4/9
UNG 13B Agnes Westerlund 4/21
UNG 15B Sabina Lagerqvist 1/18

 

Isidor, Sollentuna 11/1 2009
Minior C    Sandra Nikolic 8/15
Minior C    Josefine Frisén 8/15
Minior C    Hannah Molin 6/10

Tyresö Cup, 24-25/1 2009
Minior C     Josefine Frisén 9/16
Minior C     Linda Renner 9/16
Minior C     Beatrice Ahl 5/9
Minior B     Linnéa Wallin 5/15
Ung 13 C   Julia Lidbom 8/16
Ung 13C    Daniela Lindenblad 9/16
Ung 13 C   Jocelyn Brignardello 3/10
Ung 15 C   Elin Rambäck 4/11

Enköpingspiruetten 31/1-1/2
Ung 15 B   Sabina Lagerqvist 2/10
Ung 15 A   Linda Matson 6/11
Junior A    Malou Lundqvist 4/7

 

DASK-pokalen, 7-8/2 2009
Minior C:1    Emmie Grandin 9/16
Minior C:1    Hilda von Bahr 9/16
Minior C:2    Sandra Nikolic 4/7
Minior C:3    Josefine Frisén   2/7
Minior B:1    Linnéa Wallin 2/18
Ung 13 C:1  Astrid Feichter 1/16
Ung 13 C:1  Daniela Lindenblad 8/16
Ung 13 C:2  Julia Lidbom 4/7
Ung 15 C     Elin Rambäck 4/13

 

ISPRINSESSAN DIF
UNG 15A  Linda Matson          5/11
UNG 15B  Sabina Lagerqvist    2/20
UNG 13B  Agnes Westerlund  10/23

VINTERHOPPET ÖREBRO
UNG 15B  Sabina Lagerqvist  1/14

EIF STJÄRNAN
MIN B         Linnea Wallin    2/14
UNG 13C1   Astrid Feichter   4/16
UNG 13C2   Linn Ståhl         1/8

Uppdaterad: 2011-05-14 22:11
Skribent: Lars Rambäck

 Länk till HaningeKK:s sida på FB

 

Klickbara länkar till hemsidan för Haninge KK Sponsorer


ICA Maxi i Haninge

 

 

 

 

 

 

Folkfrisörer i Sthlm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plats för reklam

Kontakta styrelsen

Postadress:
Haninge KK - Konståkning
Box 98
13622 Haninge

Besöksadress:
Ingen
13622 Haninge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info