Hoppa till sidans innehåll

2009-2010


Tävlingsresultat 2009-2010

 

Hans Lindh Trophy Täby Trofen
Junior A Malou Lundqvist 5/8 Min A Linnéa Wallin 2/10
Ung 13B Ariana Dahlberg 11/18
Elitserien #1 Sundsvall Ung 15A Agnes Westerlund 11/11
Junior A Malou Lundqvist 16/21 Jun B1 Sabina Lagerqvist 3/10
Jun A  Linda Matson 2/7
Elitserien #2 Uppsala
Junior A  Malou Lundqvist 14/18 LKF-Trofen inkl Elitserietävling #11
Min A Linnéa Wallin 1/14
Elitserien #3 Österåker Min C Josefine Frisén 2/16
Junior A  Malou Lundqvist 13/18 Ung 15C Elin Rambäck 4/15
Ung 15C Daniela Lindenblad 8/15
Västeråskampen Jun B1 Sabina Lagerqvist 4/12
Junior A  Linda Matson 4/6 Jun A  Linda Matson 16/19
Junior B2  Sabina Lagerqvist 1/8
Ung 15A  Agnes Westerlund 5/7 Tyresö Cup
Ung 15B  Linn Ståhl 8/12 Min C1 Linda Renner 6/17
Ung 13B  Ariana Dahlberg 12/18 Min C1 Hilda von Bahr 9/17
Min B Linnéa Wallin 4/14 Min C3 Hannah Molin 10/18
Min C2 Emmie Grandin 9/17
EIF-Piruetten Ung 13C1 Jocelyn Brignardello 4/18
Junior A  Linda Matson 6/8 Ung 13C1 Julia Lidbom 8/18
Junior B1  Sabina Lagerqvist 2/2 Ung 15C Daniela Lindenblad 4/10
Ung 13B  Ariana Dahlberg 22/23
Min A  Linnéa Wallin 2/7 Elitserien  #13 Göteborg
Jun A  Linda Matson 10/19
Elitserien #4 Borlänge
Junior A  Malou Lundqvist 15/23 Enköpingspiruetten
Jun B1 Sabina Lagerqvist 1/12
Höststjärnan KKIS
Min C1  Emmie Grandin 6/10 DIF, Isprinsessan
Min C2 Sandra Nikolic 5/9 Ung 13B Ariana Dahlberg 6/14
Min B Josefine Frisén 3/8
Min B Linda Renner 5/8 Österåker 
Min B Hilda von Bahr 5/8 Min C1 Linda Renner 5/16
Ung 15C Elin Rambäck 1/3 Min C2 Sandra Nikolic 9/16
Min C3 Hannah Molin 9/15
SKK-Pokalen Min C4  Emmie Grandin 9/16
Min C1 Josefine Frisén 2/18 Ung 13C1 Julia Lidbom 5/17
Min C1 Hannah Molin 10/18 Ung 13C2 Jocelyn Brignardello 1/16
Min C2 Linda Renner 7/18 Ung 15C Daniela Lindenblad 6/10
Min C2 Sandra Nikolic 10/18
Min C2 Hilda von Bahr 10/18 Torvallatrofén
Min C2 Emmie Grandin 10/18 Min A Linnéa Wallin 3/13
Ung 15C Elin Rambäck 1/12 Ung 13B Ariana Dahlberg 5/15
Jun B1 Sabina Lagerqvist 5/10
St. Helena Trophy, Skövde Jun A  Linda Matson 2/8
Junior A Malou Lundqvist 5/18
Junior A Linda Matson 6/18 Solna Cup
Min A Linnéa Wallin 16/21 Min C Josefine Frisén 8/15
Ung 15C Elin Rambäck 7/12
Sméskäret, Eskilstuna Ung 15C Daniela Lindenblad 7/12
Min C4 Josefine Frisén 1/12
Min C4 Linda Renner 7/12 Övikscupen
Ung C6 Elin Rambäck 3/12 Min A Linnéa Wallin 3/12
Jun B Sabina Lagerqvist 2/7 Ung 15A Agnes Westerlund 17/17
Jun A  Linda Matson 6/13
Älta Trophy Jun A  Malou Lundqvist 10/13
Min A Linnéa Wallin 13/17
Jun A  Linda Matson 7/20 DM
Ung 15A Agnes Westerlund 16/19
Boo-Cup  Jun A  Linda Matson 9/14
Min A Linnéa Wallin 1/7 Jun A  Malou Lundqvist 10/14
Ung 13B Ariana Dahlberg 9/21
Ung 15B Linn Ståhl 15/16 Ältastjärnan
Ung 15A Agnes Westerlund 11/12 Min C3 Sandra Nicolic 6/16
Jun B1 Sabina Lagerqvist 2/3 Min C3 Hannah Molin 9/16
Min C3 Emmie Grandin 9/16
Min B1 Josefine Frisén 3/12
Min B2 Hilda von Bahr 7/13
Min B2 Linda Renner 7/13
Ung 13C1 Jocelyn Brignardello 2/15
Ung 13C3 Julia Lidbom 2/13
Ung 15C2 Lisa Westerlund 7/12

 

Tritsutajate Trophy, Estland

Debs B

 

 

 

Ariana Dahlberg 5/13

Uppdaterad: 2011-05-14 22:11
Skribent: Lars Ramback

 Länk till HaningeKK:s sida på FB

 

Klickbara länkar till hemsidan för Haninge KK Sponsorer


ICA Maxi i Haninge

 

 

 

 

 

 

Folkfrisörer i Sthlm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plats för reklam

Kontakta styrelsen

Postadress:
Haninge KK - Konståkning
Box 98
13622 Haninge

Besöksadress:
Ingen
13622 Haninge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info