2015-2016 - Haninge KK - Konståkning - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

2015-2016


Resultaten från tävlingar säsongen 2015-2016

Resultaten från Elit- och Klubbtävlingar säsongen 2015-16, följ länken

 

Våren 2016

 

 Tävling

 Åkare

 Klass

 Placering 

 TSS

 TES

 PCS 

Ded 

Isidor 
Amanda Wretling 
MinB blue  2/14  21.08 10.78 10.30
Isidor Astrid Möller  MinB blue   10/14 16.55 9.16  7.86   
Isidor Lovisa Frank  Ung 13B red  15/20  16.62 (pb)  5.86  10.76   
Isidor Ronja Lunde Ung 15B:2 6/21 21.11 11.81 9.30  
Isidor Daria Carlberg Ung 15B:2 10/21 20.36 11.42 8.94  
Sveaskäret  Emmy Wiå  MinC gr.2 2/12        
Sveaskäret  Cajsa Nordin  MinC gr.2
4/12        
Sveaskäret  Alicia Nathanson MinC gr.2
delad        
Sveaskäret  Linnéa Hagman  MinC gr.2
delad        
Sveaskäret  Ella Hasslund  Ung 13C gr.1 1/10        
Sveaskäret  Elin Modin  Ung 13C gr.1
3/10         
Sveaskäret Olivia Brehmer Ung 15C 2/7        
Sveaskäret Linnéa C Sjöberg Ung 15C delad        
LKF Trofén Cajsa Nordin  Min C1  4/16        
LKF Trofén Emmy Wiå Min C1 
8/16        
LKF Trofén Alicia Nathanson
Min C1 
delad        
LKF Trofén Ella Hasslund Ung 13C2 1/15         
LKF Trofén Elin Modin Ung 13C2  5/15         
LKF Trofén Linnéa C Sjöberg
Ung 15C delad         
LKF Trofén Astrid Möller Min B  9/12 13,89  6,73  7,66  0,5
LKF Trofén Lovisa Frank Ung 13B 20/20 12,43  4,83 7,6   
LKF Trofén Tindra Wennberg Ung 15B:1  7/20  24,57 (pb) 12,23  12,34   
LKF Trofén Ronja Lunde Ung 15B:2  4/20  22,00 11,00  11,00   
LKF Trofén Daria Carlberg Ung 15B:2  9/20 19,51 10,17 9,34   
TKK Stjärnan Alicia Nathanson  Min C3 delad         
TKK Stjärnan Linnéa Hagman
Min C3 delad         
TKK Stjärnan Cajsa Nordin
Min C4  8/16        
TKK Stjärnan Emmy Wiå
Min C4 delad         
TKK Stjärnan Elin Modin Ung 13C1  1/13         
TKK Stjärnan Ella Hasslund Ung 13C2 1/13         
TKK Stjärnan Olivia Brehmer Ung 15C  4/9         
TKK Stjärnan Linnéa C Sjöberg Ung 15C  delad         
Torvalla Trofén  Linnéa Hagman  Min C3  5/12         
Torvalla Trofén  Alicia Nathansson  Min C2  delad         
Torvalla Trofén  Cajsa Nordin  Min C1  3/10         
Torvalla Trofén  Emmy Wiå  Min C1  5/10         
Torvalla Trofén  Ella Hasslund  Ung 13C1  1/14         
Torvalla Trofén  Elin Modin  Ung 13C1  5/14         
Torvalla Trofén  Linnéa C Sjöberg  Ung 15C  5/13         
Torvalla Trofén  Olivia Brehmer  Ung 15C  delad         
Västeråskampen  Amanda Wretling  Min B  3/10  20,04  11,44  9,10  0,5 
Västeråskampen  Astrid Möller  Min B  14/15 15,33  7,93   8,40 1,0 
Västeråskampen  Lovisa Frank  Ung 13B 17/20  17,23 (PB) 7,77  9,96  0,5 
Västeråskampen  Daria Carlberg  Ung 15B:2  4/18  22,11  11,15  10,96   
Leksand Dinapokalen   Astrid Möller  Min B  7/10  17,26 (PB)  9,62  8,64  1,0 
Leksand Dinapokalen   Ronja Lunde  Ung 15B:2  2/22  22,84  12,64  10,20   
Leksand Dinapokalen   Daria Carlberg  Ung 15B:2  11/22  17,29  8,23  9,56  0,5 
Leksand Dinapokalen   Tindra Wennberg  Ung 15B:1  11/13  21,77  11,37  10,40   
Saltsjöbadsskäret  Amanda Wretling  Min B  9/28  22,05 (PB)  12,39  10,16  0,5 
Saltsjöbadsskäret  Astrid Möller  Min B  17/28  19,49 (PB)  9,55  9,94   
Saltsjöbadsskäret  Lovisa Frank  Ung 13B 12/25  19,99 (PB)  9,83  10,16   
Saltsjöbadsskäret  Ronja Lunde  Ung 15B:2  1/19  26,07 (PB)  14,01  12,06   
Saltsjöbadsskäret  Tindra Wennberg  Ung 15B:1  4/8  27,03 (PB)  13,83  13,70  0,5 
Ältastjärnan Cajsa Nordin  Min C1  1/15         
Ältastjärnan Linnéa Hagman  Min C2  delad         
Ältastjärnan Alicia Nathansson  Min C5  delad         
Ältastjärnan Emmy Wiå  Min C6  5/15         
Ältastjärnan Elin Modin  Ung 13C1  3/10         
Ältastjärnan Olivia Brehmer  Ung 13C2 delad         
Sthlm Cup Final  Cajsa Nordin  Min C1  6/15         
Sthlm Cup Final  Linnéa Hagman  Min C2  4/13         
Sthlm Cup Final  Emmy Wiå  Min C5  delad         
Sthlm Cup Final  Ella Hasslund  Ung 13C2  4/16         
Sthlm Cup Final  Elin Modin  Ung 13C2  delad         
Sthlm Cup Final  Olivia Brehmer Ung 15C1  delad         
Sthlm Cup Final  Amanda Wretling   Min B  8/17  19,45  11,06  8,86  0,5 
Sthlm Cup Final  Tindra Wennberg  Ung 15B:1  10/12  21,73  13,09  9,64  1,0 
Sthlm Cup Final  Ronja Lunde  Ung 15B:2  5/18  24,03  13,47  11,56  1,0 
Sthlm Cup Final  Daria Carlberg  Ung 15B:2  15/18  18,51  9,95  9,06  0,5 

 

Hösten 2015

 

 Tävling

 Åkare

 Klass

 Placering 

 TSS

 TES

 PCS 

Ded 

 Mavalatrofén 
Amanda Wretling 
Min B  5/13  19.32 9.68
10.64
1.0
 Mavalatrofén Lovisa Frank  Ung 13B   17/18   15.10  7.96  7.14   
 Mavalatrofén Daria Carlberg  Ung 15B2   5/25   23.07 (PB)  11.91  11.16   
 Mavalatrofén Ronja Lunde  Ung 15B2   10/25   20.48 9.64  10.84   
 Mavalatrofén Tindra Wennberg Ung 15B1   9/14  23.01  11.17  11.84   
 Monsterstjärnan Astrid Möller MinC grön  1/15        
 Monsterstjärnan Emmy Wiå MinC grön  5/15        
 Monsterstjärnan Cajsa Nordin MinC gul  3/12        
 Monsterstjärnan Linnéa Hagman MinC gul  4/12        
 Monsterstjärnan Elin Modin Ung13C blå  3/10        
 Monsterstjärnan Ella Hasslund Ung13C grön  1/10        
 Monsterstjärnan Linnéa C Sjöberg Ung15C blå  3/8        
 Isprinsessan Amanda Wretling  MinB G1   10/15 17.01  7.21  10.30  0.5 
 Isprinsessan Tindra Wennberg  Ung15 B1 12/19  23.57  13.81  10.76  1.0 
 Isprinsessan Ronja Lunde  Ung15 B2 3/19 22.19 (PB) 11.75 10.94  0.5 
 Isprinsessan Darja Carlberg  Ung15 B2 4/19  21.61  10.21  11.40 
 Salemstjärnan Emmy Wiå  Min C1  delad         
 Salemstjärnan Astrid Möller  Min C2  2/12         
 Salemstjärnan Linnéa Hagman  Min C2  delad         
 Salemstjärnan Cajsa Nordin  Min C3  5/13         
 Salemstjärnan Alicia Nathanson  Min C3  delad         
 Salemstjärnan Elin Modin  Ung 13C 2  2/12         
 Salemstjärnan Olivia Bremer  Ung 15C  1/7         
 Salemstjärnan Linnéa C Sjöberg  Ung 15C  delad         
 EIF Piruetten Amanda Wretling MinB2 G2 2/11 21.78 12.14 10.14 0.5
 EIF Piruetten Lovisa Frank Ung 13B G2 25/25 11.20 4.44 7.26 0.5
 EIF Piruetten Ronja Lunde Ung 15B2 G2 3/20 24.09 (PB) 12.53 11.56  
 EIF Piruetten Daria Carlberg Ung 15B2 G2 10/20 19.20 8.90 10.30  
 SASK-trofén Linnéa Hagman  Min C2 delad         
 SASK-trofén Emmy Wiå   Min C3  delad
       
 SASK-trofén Astrid Möller  Min C4  2/13        
 SASK-trofén Olivia Brehmer  Ung 15C 1  delad         
 SASK-trofén Elin Modin  Ung 13C 1  4/12         
 SASK-trofén Ella Hasslund  Ung 13C 1  5/12         
 SASK-trofén Amanda Wretling  Min B  delad         
 SASK-trofén Lovisa Frank  Ung 13B  3/3         
 SASK-trofén Daria Carlberg  Ung 15B2  1/5         
 SASK-trofén Ronja Lunde  Ung 15B2  2/5         
 Solnastjärnan Linnéa Hagman  Min C 2 6/12         
 Solnastjärnan Alicia Nathanson  Min C2 delad         
 Solnastjärnan Cajsa Nordin  Min C4 delad         
 Solnastjärnan Emmy Wiå  Min C4 delad         
 Solnastjärnan Ella Hasslund  Ung13C 2  1/11         
 Solnastjärnan Elin Modin  Ung13 C2 3/11         
 Solnastjärnan Linnéa C Sjöberg 
Ung15C delad        
 Solnastjärnan Olivia Brehmer
Ung15C delad        
Uppdaterad: 29 APR 2016 11:21
Skribent: Olga Carlberg

 Länk till HaningeKK:s sida på FB

 

Klickbara länkar till hemsidan för Haninge KK Sponsorer


ICA Maxi i Haninge

  

 


 

Plats för reklam

Kontakta styrelsen

Postadress:
Haninge KK - Konståkning
Box 98
13622 Haninge

Besöksadress:
Ingen
13622 Haninge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info