Hoppa till sidans innehåll

2003-2004


2003
Mavala Trofén 27-28 september
Lina Betulander Kort 8/9

Lina Betulander Lång prg 4/5

Jessica Rasiranta Kort 4/4
--------------------------------------------------------------------------------
DM 18-19 oktober

Ung A 12, 16st
Lina Betulander 16 (13/16)

Ung A 14, 18st
Louise Edman 18 (18/18)

--------------------------------------------------------------------------------
Stockholm Cup del 1
Boo SK 25 - 26 oktober
Klass 4, 18 st
Malou Lundqvist
14
Anastasia Heinonen 15
Laura Ventovaraa 16
--------------------------------------------------------------------------------
LM 8-9 november
Ung A 12 17st
Lina Betulander 14 (13/15)
Ung A 14 21st
Louise Edman 19 (21/18)
Jessica Rasiranta 21 (22/21)
--------------------------------------------------------------------------------
Stockholm Cup del 2 /
IFK Österåker 15 - 16 november
Klass 4 18 st
Nakisa Zakeri 13
Malou Lundqvist 16
Klass 7 8 st
Caroline Schönberg 8
--------------------------------------------------------------------------------
Linné Cupen
Uppsala 21-23 november
Jessica Rasiranta
Louise Edman
--------------------------------------------------------------------------------
Stockholm Cup del 3 /
UVKK 29 - 30 november
Klass 4 21 st
Laura Ventovaara 10
Nakisa Zakeri 14
Jill Ljunggren Alsterfält 18
Klass 7 12st
Caroline Schönberg 10

--------------------------------------------------------------------------------
2004
Älta cupen 18 januari
Klass född -91 13st
Louise Edman 12
Klass född -92 13st
Laura Ventovaara 12
Klass född -93 10st
Lina Betulander 3
--------------------------------------------------------------------------------

Torvalla - Trofén
24 - 25 januari
Minisar 1/7 o sen Max fri grund,15st
Elin Fransson 9
Agnes Westerlund 13
Sofia Schönberg 14
Matilda Ström 15
Miniorer B 1/7-93 o sen Max grund 10st
Jennifer Schultz 9
Ungdom D 1/7-92 o sen Max fri 1 11st
Elin Westerlund 3
Malou Lundqvist 4
Anastasia Heinonen 9
Ungdom D 1/7-89 o sen Max fri 1 14st
Laura Ventovaara 5
Jill Ljunggren-Alsterfeld 7
Nakisa Zakeri 8
Ungdom C 1/7-89 o sen Max fri 2 12st
Caroline Schönberg 11
Ungdom A 1/7-89 o sen Minst fri 3/B3 12st
Lina Betulander 10
Louise Edman 11

--------------------------------------------------------------------------------

Enköpingpiruetten
7 - 8 februari
Ung D 9st
Malou Lundgvist 2
Ung 12A 5st
Lina Betulander (5.5) 5
Ung 14A 8st
Louise Edman (6.7) 7

--------------------------------------------------------------------------------
Stockholms cupen del 4 / Enebybergs piruetten 7 - 8 februari
Klass 1 20st
Elin Fransson 13
Agnes Westerlund 19
Jonna Axelsson 20
Klass 2 20st
Jennifer Schultz 20
Klass 4 22st
Laura Ventovara 9
Elin Westerlund 16
Klass 7 5st
Caroline Schönberg 5

--------------------------------------------------------------------------------

DASK-tävlingen 14 - 15 februari
KLASS 4 , UNGDOM 14 D 14st
Jill Ljunggren-Alsterfält 3
KLASS 7B , UNGDOM 12 D 15st
Malou Lundqvist 2
Elin Westerlund 11
KLASS 8B , MINIOR B 12st
Jennifer Shultz 12
KLASS 9A , MINISAR 9st
Sofia Schönberg 6
Jonna Axelsson 8
KLASS 9B , MINISAR 10st
Agnes Westerlund 7
Matilda Ström 8
--------------------------------------------------------------------------------

Hans Lindhs Trofé 21 - 22 februari
Klass Ungdom 14 A flickor 19st
Louise Edman 19 (18/19)
--------------------------------------------------------------------------------

Reimers cup 6-7 mars
Ung A 14 10st .
Louise Edman 9 (8.9)

--------------------------------------------------------------------------------

Södertälje 13-14 mars
Ungd A 11st
Louise Edman 9
Ungdom D, Gr. 2 10st
Laura Ventovaara 4
--------------------------------------------------------------------------------

Stockholm Cup Final 20 - 21 mars
Klass 1 16st
Elin Fransson 16
Klass 7 11st
Caroline Schönberg 10

--------------------------------------------------------------------------------

KM 2004 21 februari
Klass 1
Gabriella Strömberg 1.
Jack Bergström 2
Vendela Saltin 3
Esin Göker 4
Daniel Camderman 4

Klass 2
Stina Westerlund 1
Philippa Alexandersson 2
Greta Nykvist 3
Felicia Asplund 4
Ariana Dahlberg 4
Moa Falkman 4
Linn Johansson 4
Valentina Martinez 4
Jenny Saltin 4
Shelale Tadjkarimi 4
Hanna Westander 4

Klass 3
Lisa Westerlund 1
Linn Ståhl 2
Penny Ljunggren 3
Samra Asic 4
Sabrina Estupinan-Ramirez 4
Hanna Fredsberg 4
Hanna Korhonen 4
Wilma Nyqvist 4

Klass 4
Nadja Laminai 1
Anna Halfar 2
Amanda Jehrlander 3
Johanna Alexandersson 4
Sabina Lagerqvist 4
Elin Rambäck 4
Sara Soltani 4
Julia Wallner-Bergman 4

Klass 5
Mathilda Ström 1
Agnes Westerlund 2
Jennifer Schultz 3
Sofie Högberg 4

Klass 6
Laura Ventovaara 1
Jill Ljunggren-Alsterfält 2
Malou Lundqvist 3
Elin Westerlund 4
Nakisa Zakeri 4

Klass 7
Mona Moussavi 1
Johanna Rasiranta 2
Elin Westerlund 2
Laura Ventovaara 3
Nakisa Zakeri 4

Klass 8
Jessica Rasiranta 1

Uppdaterad: 14 MAJ 2011 22:13 Skribent: Reijo Korhonen

 Länk till HaningeKK:s sida på FB

 

Klickbara länkar till hemsidan för Haninge KK Sponsorer


ICA Maxi i Haninge

  

 

 

 

 
 

 

Plats för reklam

Kontakta styrelsen

Postadress:
Haninge KK - Konståkning
Box 98
13622 Haninge

Besöksadress:
Ingen
13622 Haninge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info