Hoppa till sidans innehåll

2007-2008


 

EIF Piruetten Stockholms cup 1
Klass 15A totalt 10st
2 Malou Lundqvist
9 Linda Matson
Klass 15B totalt 16st
3 Sabina Lagerqvist
Klass 13B totalt 15st
13 Sofia Schönberg

DM i Åkersberga
Klass 15A totalt 24st
9 Malou Lundqvist
19 Linda Matson

LM i Husby
Klass 15A totalt 17st
6 Malou Lundqvist
17 Linda Matson

Smedskäret i Eskilstuna
Klass 15B totalt 12st
1 Sabina Lagerqvist

Linnécupen i Uppsala
Klass 13B totalt 12st
6 Agnes Westerlund
Klass 15B totalt 20st
5 Sabina Lagerqvist
Klass 15A totalt 9st
6 Linda Matson

Djurgårdspiruetten
Klass 13C totalt 15st
1 Linn Ståhl
7 Elin Ranbäck

Älta Trophy 2007
Klass 13B totalt 20s
2 Agnes Westerlund
4 Hanna Korhonen
12 Sofia Schönberg
Klass 15A totalt 6st
4 Linda Matson
Klass 15B totalt 5st
1 Sabina Lagerqvist

Isidor 2008, Sollentuna
Klass Minior B totalt 10 st
2 Astrid Feichter
Klass Ungdom 13C totalt 11 st
1 Linn Ståhl
6 Elin Rambäck


Tuna Cup, Vallentuna
Klass Ungdom 13B totalt 11 st
8 Hanna Korhonen
Klass Ungdom 15B totalt 7 st
2 Sabina Lagerqvist

LKF-Trofén 2008, Linköping
Klass Ungdom 15A totalt 14 st
7
Malou Lundqvist
Klass Ungdom 15B totalt 21 st
1 Sabina Lagerqvist
Klass Ungdom 13B totalt 21 st
4 Hanna Korhonen
Klass Ungdom 13C totalt 16 st
9 Elin Rambäck
Klass Miniorer B totalt 16 st
1 Astrid Feichter

TKK Cupen i Tyresö
Klass Miniorer A, 10 st
10 Astrid Feichter 14,80
Klass Ungdom 15A, 11 st
1 Malou Lundqvist 68.57
6 Linda Matson 63.83
Klass Ungdom 13B, 25 st
4 Hanna Korhonen 24.69
7 Agnes Westerlund 22.83
13 Sofia Schönberg 21.21
Klass Ungdom 15B, 12 st
1 Sabina Lagerqvist HKK 24.47

DASK tävlingen 2008
Klass Miniorer C-1, 15 st
5 Jocelyn Brignardelly
8 Linnea Wallin
8 Julia Lidbom
Klass Miniorer C-2, 14 st
7 Beatrice Ahl
Klass Ungdom 13C-1, 15 st
7 Daniela Lindenblad
8 Kia Sundborg
Klass Ungdom 13C-2, 14 st
4 Linn Ståhl

Vinterhoppet i Örebro
Klass Ungdom 13B, 13 st
5 Agnes Westerlund
6 Hanna Korhonen
Klass Ungdom 15B, 13 st
5 Sabina Lagerqvist
Ungdom 15A, 6 st
1 Malou Lundqvist

ÄltaCupen, 2008
Klass Undom 13 C1, 11 st
4 Linn Ståhl
6 Elin Rambäck
Ungdom 13 C2, 8 st
5 Daniela Lindenblad
Klass Minior C, 15 st
2 Jocelyn Brignardello
4 Julia Lidbom
8 Linnea Wallin

Vårcupen Uppsala 2008
Ungdom C1, 16 st
7 Elin Rambäck
Ungdom B, 14 st
2 Sabina Lagerqvist
8 Sofia Schönberg

Uppdaterad: 14 MAJ 2011 22:11 Skribent: Reijo Korhonen

 Länk till HaningeKK:s sida på FB

 

Klickbara länkar till hemsidan för Haninge KK Sponsorer


ICA Maxi i Haninge

  

 

 

 

 
 

 

Plats för reklam

Kontakta styrelsen

Postadress:
Haninge KK - Konståkning
Box 98
13622 Haninge

Besöksadress:
Ingen
13622 Haninge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info