Hoppa till sidans innehåll

2010-2011


 Tävlingsresultat 2010-2011

 

 

Elitserien #1 Luleå LKF-trofén, stjärntävling, Linköping
Junior A Malou Lundqvist 14/19 Min C1 Linnea Eklund 7/16

Linda Matson 12/19 Min C1 Tuva Frisén 1/16


Min C1 Tindra Wennberg 3/16
Elitserien #4 Tyresö Min C2 Nels Ireholm 9/16
Junior A Malou Lundqvist 16/19


Linda Matson 19/19 TKK-Stjärnan, Tyresö


Min C1 Ida Söderman 8/16
Boo-Cupen, Nacka Min C1 Victoria Atak 8/16
Min B Hilda von Bahr 9/14

Min B2 Linda Renner 10/14 DASK, Stocksund
Min B2 Tuva Johansson 12/14 Min C1 Nels Ireholm 7/18
13B Josefine Frisén 8/14 Min C2 Ida Söderman 10/18
15B:1 Agnes Westerlund 9/10 Min C2 Linnea Eklund 6/18
Jun B:2 Elin Rambäck 6/6 Min C3 Victoria Atak 8/15


Min C3 Tuva Frisen 3/15
DIF Isprinsessan, Husby

Min B Tuva Johansson 14/17 Elitserien #11 Stockholm
Min B2 Linda Renner 4/11 Jun A Malou Lundqvist 11/14
13B Josefine Frisén 12/14

15B:1 Agnes Westerlund 3/7 Lerumcupen
15B:2 Jocelyn Brignardello 4/16 Ung 13A Linnea Wallin 9/14
Jun B:1 Sabina Lagerqvist 2/9



EIF-Stjärnan, Enebyberg
Österskäret, Åkersberga Pojkar C Nels Ireholm 3/6
13A Linnéa Wallin 3/5 Min C1 Tuva Frisén 1/18
Jun B:1 Sabina Lagerqvist 7/10 Min C2 Victoria Atak 8/14


Min C2 Tindra Wennberg 8/14
Elitserien #6 Uppsala Min C3 Linnea Eklund 6/16
JunA Malou Lundqvist 15/19 Min C4 Ida Söderman 8/14




Täbytrofén Torvallatrofén, Haninge, final i Stockholm Cup A & B-tävlingar
13B Josefine Frisén 9/20 Jun B:1 Sabina Lagerqvist 1/12
JunB:1 Sabina Lagerqvist 3/17 Jun B:2 Elin Rambäck 6/10
JunB:2 Elin Rambäck 3/5 Ung 13A Linnea Wallin 6/6


Ung 13B Josefine Frisén 7/17
Isidor, Sollentuna Min A Hilda v Bahr 16/16
Min C1 Tuva Frisén 4/16 Min B Tuva Johansson 13/24
Min C1 Tindra Wennberg 9/16

Min C2 Linnéa Eklund 6/11 ÄltaStjärnan, final i Stockholm Cup C-tävlingar
Min C3 Victoria Atak 6/11 Min C Tuva Frisen 2/14


Pojkar C Wilhelm Ejderstav 1/9
Solna Challenge Cup Pojkar C Nels Ireholm 4/9
Min B Tuva Johansson 13/21

Min A Hilda von Bahr 10/14

Min A Linda Renner 14/14 ÄltaSnurren
13B Josefine Frisén 3/23 Min C1 Ida Söderman 8/15
15B:2 Jocelyn Brignardello 16/19 Min C2 Linnea Eklund 3/15
JunB:1 Sabina Lagerqvist 1/8 Min C2 Tindra Wennberg 5/15


Min C3 Victoria Atak 7/16
Elitserien #10 Linköping

Jun A Linda Matson 17/18 Sandvikenskäret


Pojkar B13 Wilhelm Ejderstav 1/2




LKF-trofén, A-tävling, Linköping Stockholm Trophy
13A Linnéa Wallin 9/14 Jun B Sabina Lagerqvist 5/21




LKF-trofén, klubbtävling, Linköping Elitserien #14 Hallsberg
MinB Tuva Johansson 9/14 JunA Malou Lundqvist 13/14
13B Josefine Frisén 8/12
Linda Matson 14/14

 

     
    DM  
    JunA Malou Lundqvist 6/15
      Linda Matson 10/15
Uppdaterad: 31 OKT 2012 16:09

 Länk till HaningeKK:s sida på FB

 

Klickbara länkar till hemsidan för Haninge KK Sponsorer


ICA Maxi i Haninge

  

 

 

 

 
 

 

Plats för reklam

Kontakta styrelsen

Postadress:
Haninge KK - Konståkning
Box 98
13622 Haninge

Besöksadress:
Ingen
13622 Haninge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info