Hoppa till sidans innehåll

2014-2015


Resultaten från tävlingar säsongen 2014 - 2015

 

Våren 2015

Tävling 
Åkare Klass Placering 
TSS TES PCS 
Ded  
Isidor Daniel Seidel Min A 12/24 21,52 10.24
11.28

Isidor
Denise Rastas Costell 
Min A 19/24 18.94 8.81
10.63
0.5
LKF Trofén  Amanda Wretling Min B 2/21 19.23  8.59 10.64 0.5
LKF Trofén
Daria Carlberg Ung 13 B  12/14 16.87 6.73 10.14  
LKF Trofén
Tindra Wennberg Ung 13 B 8/14 20.18 9.64 11.04 0.5
Tyresöstjärnan  Ella Hasslund Min C1 1/15        
Tyresöstjärnan Astrid Möller Min C1 2/15        
Tyresöstjärnan Elin Modin Min C1 7/15        
Tyresöstjärnan Cajsa Nordin Min C2 3/14        
Tyresöstjärnan Tove Dahlgren Min C2 delad        
Tyresöstjärnan Ronja Lunde Ung 13 C1 1/12        
Tyresöstjärnan Felicia Hagman Ung 13 C1 3/12        
Tyresöstjärnan Kajsa Forss Ung 13 C1 delad        
Tyresöstjärnan Lovisa Frank Ung 13 C2 3/10        
Österskäret Tindra Wennberg Ung 13B 5/23 21.97 11.71 10.76 0.5
Österskäret Daria Carlberg Ung 13B 8/23 21.07 10.13 10.94  
Drevvikenstjärnan
Astrid Möller
Min C
2/15
       
Drevvikenstjärnan
Ella Hasslund
Min C
3/15
       
Drevvikenstjärnan
Cajsa Nordin
Min C
6/15
       
Drevvikenstjärnan
Tove Dahlgren
Min C
7/15
       
Drevvikenstjärnan
Elin Modin
Min C
delad
       
Drevvikenstjärnan Kajsa Forss
Ung C1
1/15
       
Drevvikenstjärnan
Olivia Brehmer
Ung C1
2/15
       
Drevvikenstjärnan
Jhoana Preka
Ung C1
delad
       
Drevvikenstjärnan
Linnéa Conradsson Sjöberg
Ung C1
delad
       
SASK Pokalen
Amanda Wretling
Min B
5/23
20,44
(PB)
10,28
10,16
 
SASK Pokalen
Tindra Wennberg
Ung 13 B2
15/24
20,41
11,41
9,50
0,5
SASK Pokalen
Daria Carlberg
Ung 13 B2
21/24
16,56
6,02
11,04
 
Torvallatrofén
Cajsa Nordin
Min C yngre
4/9
       
Torvallatrofén
Linnéa Hagman
Min C yngre
delad
       
Torvallatrofén
Emmy Wiå
Min C yngre
delad
       
Torvallatrofén
Astrid Möller
Min C äldre
1/11
       
Torvallatrofén
Ella Hasslund
Min C äldre
2/11
       
Torvallatrofén
Elin Modin
Min C äldre
4/11
       
Torvallatrofén
Fanny Wilén
Ung13C yngre
4/10
       
Torvallatrofén
Lovisa Frank
Ung13C yngre
delad
       
Torvallatrofén
Ronja Lunde
Ung13C äldre
1/12
       
Torvallatrofén
Felicia Hagman
Ung13C äldre
2/12
       
Torvallatrofén
Olivia Bremer
Ung13C äldre
delad
       
Torvallatrofén
Jhoana Preka
Ung13C äldre
delad
       
Torvallatrofén
Sofia Högstedt
Ung 15C
delad
       
Torvallatrofén
Linnéa Sjöberg
Ung 15C
delad
       
Torvallatrofén
Linn Johansson
Jun C
1/1
       
Ältastjärnan
Felicia Hagman
Ung 13C2
6/15
       
Ältastjärnan
Ronja Lunde
Ung 13C3
1/15
       
Ältastjärnan
Fanny Wilén
Ung 13C3
6/15
       
Sthml Cup Final
Cajsa Nordin
Min C1
delad
       
Sthml Cup Final
Astrid Möller
Min C2
1/13
       
Sthml Cup Final
Ella Hasslund
Min C3
5/14
       
Sthml Cup Final
Elin Modin
Min C3
delad
       
Sthml Cup Final
Lovisa Frank
Ung 13C1
7/15
       
Sthml Cup Final
Felicia Hagman
Ung 13C2
2/13
       
Sthml Cup Final
Ronja Lunde
Ung 13C2
4/13
       
Sthml Cup Final
Olivia Brehmer
Ung 13C2
delad
       
Sthml Cup Final
Linn Johansson
Jun C
delad
       
Sthml Cup Final
Amanda Wretling
Min B
4/19
       
Sthml Cup Final
Tindra Wennberg
Ung 13B
8/19
       

 

Förklaringar:

TSS - total segment score
TES - technical element score
PCS - program score component
Ded - deduction (fall)

 

Hösten 2014

Tävling Åkare Klass Placering TSS TES PCS Ded  
Tyresö Cupen Daniel Seidel Minior A 13/19 18.51 10.05
8.96
0.5
Monsterstjärnan Ronja Lunde
Ung C yngre 1/15
       
Monsterstjärnan Felicia Hagman
Ung C yngre 2/15
       
Monsterstjärnan
Fanny Wilén
Ung C yngre
delad
       
Mavalatrofén
Amanda Wretling
Minior B
5/18
17.26
7.70
10.06
0.5
Mavalatrofén
Daniel Seidel
Minior A
5/18
24.06
12.36
11.64
 
Mavalatrofén
Denise Rastas Costell
Minior A
13/18
21.82
10.18
11.64
 
Mavalatrofén
Tindra Wennberg
Ung 13 B äldre
3/14
21.81
11.05
10.76
 
SASK trofén
Tove Dahlgren
Minior C1
 delad        
SASK trofén Ella Hasslund Minior C2 1/16        
SASK trofén Astrid Möller Minior C2 2/16        
SASK trofén Amanda Wretling Minior B 2/15        
SASK trofén Lovisa Frank Novice 13 C1 6/16        
SASK trofén Daria Carlberg Novice 13 C2 1/13        
SASK trofén Kajsa Forss Novice 13 C2 delad        
Smeskäret Daniel Seidel Minior A 1/4        
Smeskäret Denise Rastas Costell Minior A 2/4        
ÖKK-trofén Amanda Wretling Minior B
2/3        
DIF Piruetten Cajsa Nordin Min C yngre delad        
DIF Piruetten Elin Modin Min C äldre delad        
DIF Piruetten Kajsa Forss Ung 13 C1 delad        
DIF Piruetten Daria Carlberg Ung 13 C2 1/10        
DIF Piruetten Ronja Lunde Ung 13 C2 delad        
DIF Piruetten Lovisa Frank Ung 13 C3 1/10        
DIF Piruetten Felicia Hagman Ung 13 C3 3/10        
Boo Cupen Tindra Wennberg Ung 13 B 4/18  23.33  11.53 11.80
 
Solnastjärnan Tove Dahlgren Min C1 delad        
Solnastjärnan Cajsa Nordin Min C1 delad        
Solnastjärnan Astrid Möller Min C2 5/12        
Solnastjärnan Ella Hasslund Min C3 1/12        
Solnastjärnan Elin Modin Min C3 5/12        
Solnastjärnan Lovisa Frank Ung 13 C1 4/15        
Solnastjärnan Fanny Wilén Ung 13 C1 delad        
Solnastjärnan Daria Carlberg Ung 13 C2 2/16        
Solnastjärnan Felicia Hagman Ung 13 C2 4/16        
Solnastjärnan Ronja Lunde Ung 13 C2 6/16        

 

Förklaringar:

TSS - total segment score
TES - technical element score
PCS - program score component
Ded - deduction (fall)

Uppdaterad: 19 OKT 2015 13:11 Skribent: Olga Carlberg

Postadress:
Haninge KK - Konståkning
Box 98
13622 Haninge

Besöksadress:
Ingen
13622 Haninge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info